2. el kompresör

TurboScrew teknolojisi kompresör üretim teknolojisinin en son halidir. Bu modeller MiniKazık-Ankraj-Püskürtme Beton, Su Kuyusu-Jeotermal Sondaj, Su sondajı uygulamalarında düşük yakıt sarfiyat ve yüksek performans göstermesinden dolayı sektörün en çok tercih edilen kompresörlerindendir. CompAir, diğer seyyar kompresörler ile karşılaştırıldığında bu yeni ürünler, kullanılan dizel maliyetini ve birim yakıt ikmali sıklığını azaltarak, basınç kaybı olmadan %38’ e varan yakıt tasarrufu sağladığı kolaylıkla tespit edilebilmektedir. CompAir’in patentli TurboScrew teknolojisi kompresörlerde hafif ve kompakt Cummins motorunu kullanmaktadır. Bu TurboScrew teknolojisi Cummins ve CompAir araştırma geliştirme ekibinin ortak ürünüdür. CompAir C115-12 Dizel Seyyar Kompresör Basınçlı hava ekipmanları ve ilgili satış sonrası ürünler ile hizmetlerin global pazarı, farklı alanlara dağılmış bir müşteri tabanı tarafından belirlenmektedir.

Jeneratörün üzerinde 2 adet 220 v, 1 adet 380 volt priz bulunmaktadır. Şantiyeler için ideal bir makine olduğunu, düşük yakıt maliyetiyle birlikte, yüksek performans sağladıklarını belirtti. CompAir C-38G Dizel Seyyar Kompresör COMPAIR in 200 yıllık Kompresör tecrübesi ve İstanbul, İzmir ve Ankara’da Yeni oluşturduğu Kompresör Teknik Servisi ve Zengin Yedek parça Stoklarıyla 25 yıldır olduğu gibi daima sizlerin yanında olacaktır. Doğu-Batı Doğal gaz akışını sağlayan Erzincan Kompresör istasyonu açıldı. Açılışa Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Erzincanlı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile BOTAŞ Genel Müdürü Mehmet Konuk ve çok sayıda davetli katıldı.

Bosch buzdolabının en pahalı yedek parçalarından birisi kompresördür. Buzdolabı kopmresörü arıza yaptı ise cihaz çalışmayacak veya çalışsada soğutma görevini yapmayacaktır. Buzdolabınızın soğutma ayarını tam olarak yaptığınıza emin iseniz, kompresörün arızalı olduğunu düşünebilirsiniz. Bosch buzdolabınızdan garip sesler geliyor ise kompresör veya fan arızası olduğu yüksek bir ihtimaldir. Bosch servisine bakım ve onarım için gelen buzdolaplarnda kompresör arızaları önemli bir yer işgal etmektedir. Genellikle kompresör arızaları 7 ve 10 yıl içinde ortaya çıkabiliyor! Oysaki bosch buzdolabınızda yaşanacak kompresör arızalarını minimuma indirmeniz mümkün! Basit bir işlemle buzdolabınızın ömrünü 15 hatta 20 yıl uzatmanız mümkün olabilir.

Turbo Şarjın Görevleri Motorun her türlü çalışma şartlarına uygun olarak gerekli olan hava miktarını temin ederek basınçlı olarak motor içerisine göndermek suretiyle, motor verimini ve gücünü arttırmaktır. Ayrıca tam yanmanın gerçekleşmesine yardımcı olarak egzoz emisyonlarının en az oranlara indirilmesine yardımcı olur. Turbo şarjın yapısı ve çalışması Turbo şarjın çalışması, eksoz manifoldundan çıkan yanmış eksoz gazlarının enerjilerine bağlı olarak değişir. Silindirden çıkan eksoz gazları, eksoz manifoldunun ağzındaki türbin bölümüne girer. Çevresel ve merkeze doğru daralan bir kanaldan geçen sıcak gazlar bir yandan genişlemek isterken, diğer taraftan daralmakta olan bu kanalda hız kazanırlar.

Saha en çok karşılaşılan kompresörler, hava kompresörleridir. Bunlarda genellikle atmosferik basınçtaki hava emilerek kullanım basıncına çıkartılır. Bazen de atmosferik basınç üzerinde belirli seviyede bulunan havanın basıncını artırmakta da kullanılırlar. Havanın basınçlandırılmasında en çok pistonlu, vidalı ve türbo kompresörler kullanılmaktadır. Türbo kompresörler, başta metalürji sektörü olmak üzere çok büyük kapasitelerde hava ihtiyacı olan sanayi tesislerinde ve son zamanlarda otomotiv sanayiinde kullanılmaktadır. Basınçlı hava ihtiyacı olan hemen her yerde ise geçmişten günümüze kadar pistonlu kompresörler kullanılırken son zamanlarda pistonlu kompresörler yerini süratle vidalı kompresörlere bırakmaktadır. BURSA sınırları ile kalmayarak Türkiye genelinde 13 ilimizde kendi markası altında ve OMI Türkiye Distribütörü olarakbasınçlı hava sektöründe hizmet etmektedir.

Escomp Kompresör, ESCOMP markası e-trace model adı altında ürettiği yüksek verimli, sessiz, kullanımı kolay ve bakımı ucuz kompresörlerle Eser Pano’nun 1983 yılından beri elektrik panolarında yakaladığı kaliteyi arayan, uluslararası ve Türkiye’deki bütün kuruşların çözüm ortağı olma anlayışını firmalara sunacaktır. Öncelikle makas sisteminde sizlerde iyi biliyorsunuz ki, çok rahatsız edici bir gürültüye sahip, aynı zamanda sarsıntı oranı çok yüksek olduğundan araç ile seyir halinde iken kullanıcıyı veya yolcuyu çok rahatsız etmektedir. Özellikle ufak araçlarda bu çözüm ile çok kişi memnun kalmıştır. Çukura girerken, setlerde, ilk olarak makasın kırılma riski olduğunu da bilmenizi isteriz. Bu yönden körük sistemimiz yine daha avantajlı olduğunu bilmenizi isteriz. Ayrıcı makasa göre körük daha fazla yük almaktadır.

Genel maksatlı filtreler genellikle 1 mikron hassasiyetinde olup, hava ile birlikte geçen kaçak yağı 0.5 mg/m3 seviyesinin altına düşüren filtrelerdir. Genel fabrika havası, pnömatik aletler ve boya tabancaları v.s. basınçlı hava kullanımı için gerekli filtrasyon seviyesini sağlarlar. Kurutucular sadece suyu tutabildikleri için ve yağları tutamadıkları için ve ayrıca kurutucuya yağ girmesi verimi düşüreceği için kurutucudan önce genel maksatlı filtre kullanmak gerekir. Yağ ve su tutucucu filtreler sadece sıvı suyu tutabildikleri, nemi tutamadıkları için, girişlerindeki basınçlı hava sıcaklığı artıkça ve ayrıca hava hızı/debisi artıkça verimleri düşer. Onun için, soğuk ve uygun hava debisi olacak şekilde kullanılmaları gerekir. Çalışma basıncı ve hava debisi belirtilerek satılırlar veya satın alınırlar.

2012′de Ekomak’ı satın alan Atlas Copco aradan bir yıl geçmeden bir Türk şirketini daha bünyesine kattı. Atlas Copco, İstanbul merkezli Dost Kompresör’ün tamamını devraldı. İsveçli devin son girişiminin altında ise ortak geçmiş yatıyor. 13 yıl İsveçli şirketin merkezinde çalışan Fehmi Akdeniz ve Halis Söztutar’ın 1987′de kurduğu Dost Kompresör, bu süreden sonra da işbirliğini firmanın ürünlerini satışıyla sürdürdü. Satın almalarla büyüme kararı alan İsveçli şirket, Türkiye’de 1970′lerde başladığı kompresör üretimini 1990′larda sona erdirdi. Üretimi Belçika’ya taşıyan firmanın üretimle ilgili geri dönüşü ise hızlı oldu. Şirket, Edirne’de faaliyet gösteren Ekomak’ın yüzde 65′ini geçen yıl satın almıştı.

TSI (Turbo Supercharger Injection), küçük hacimli motora ( 14 lt gibi) Turbo ve kompresörün eklenmesiyle oluşmuş bir teknoloji. İlk kalkıştan itibaren emrinize hazır bekleyen motorda turbo devreye girene kadar kompresör size eşlik ediyor. Bu sayede turbo motorlu araç ların büyü k bir kısmında yaş anan “Turbo Boşluğu” kompresörün varlığıyla ortadan kalkmış oluyor. Bugüne kadar özel amaçlı üretimler (Ralli araçları gibi) dışında 1.4 lt hacmindeki bir motordan alınmamış güç elde edilmiş olması bazı otoritelerce tedirginlikle karşılansa da; VW yılların verdiği uzmanlığını burada da sürdürerek, TSI motorlu Golf ve Jetta ile yapılmış 300.000 km test sonuçlarını araçların piyasaya çıktığı dönemde kamuoyuna sunarak yeni teknolojilerine olan güveni teknik sonuçlarla kanıtlamış oldu.

ikinci el kompresör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir